Propojení Google Kalednáře a SE K790i kalendáře

Tak dnes jsem se štoural v tom, jestli si mohu propojit kalendář na mobilu s kalendářem od Google, jelikož oba využívám, a nechci používat další. Mám mobil Sony Ericsson K790i a zde sice není operační systém, ale mobil toho umí hodně a jsem s ním maximálně spokojen.

Našel jsem na netu info o aplikaci GooSync, která ve své omezené verzi umí právě synchronizovat Google kalendář s kalendářem mobilu. Synchronizace funguje na spoustě mobilů. Pro free verzi se potřebujete registrovat, pak v registračním  mailu aktivovat účet a pak už vás to samo navede aktivací. Dokonce Vám to nabídne i automatickou aktivaci, ta mě ale nefungovala a tak jsem musel vše nastavit ručně:

Sync server URL: http://sync2.goosync.com/
Username: Your GooSync UserName
Password: Your GooSync password
Calendar database: Calendar

(ta databáze se zadává v nastavení hlouběji, poté co zaškrtnete aplikace – kalendář, zpět a nastavení aplikace – kalendář – databáze (zde zadáte calendar) a heslo a jméno nevyplňujte)

Pak už jen zadejte synchronizovat. A zde je sna zatím jediná nevýhoda, synchronizace neprobíhá automaticky, ale musíte jí spustit občas ručně. Jo free verze je omezená na synchronizaci na 7 dní zpět a 30 dní dopředu.

Author: Radek

Fanoušek WordPressu, se zájmem o dění okolo internetu a přírody.

Share This Post On

Trackbacks/Pingbacks

  1. Google Reader pro Sony Ericsson k790i a počítač | Bigdrobek - [...] Propojení Google Kalendáře a Sony Ericsson k790i [...]

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru nových článků!

Přihlašte se o odběru a budete dostávat informace o nových článcích emailem.

Hotovo, děkuji za přihlášení.

Share This