Neúspěšné uvedení Diablo Immortal + milníky Diablo série

220px-Diablo_Immortal_logoBlizzard o víkendu zklamal mnohé fanoušky série Diablo. Na jeho Blizzcon konferenci oznámil novou hru Diablo Immortal, ale jako mobilní hru! Všichni hráči Diabla se však těšili na oznámení PC hry Diablo IV nebo ještě více na Diablo II remastered. Blizzard ignoroval reálnou poptávku trhu a zřejmě cílil na nový model plateb ve hrách takzvané „mikro-transakce“.

Důvodem zřejmě bude rapidně narůstající výdělky z mikrotransakcí nejen na mobilních hrách a Blizzard si chce také ukousnout z tohoto koláče. Již v Diablo III zkoušel mikro-transakce mezi hráči skzre „aukční dům“, kde jste si mohli za herní nebo reálné peníze koupit lepší vybavení, ale i prodat to, co jste našli.  Po dvou letech zkušeností však Blizzard aukční dům uzavřel bez bližšího vyjádření.

A co se stalo po této chybě (ignoranci hlasu trhu)?

 1. Akcie Blizardu klesly o 7% (následující týden po Blizzconu 2018)
 2. Oficiální trailer Diablo Immortal má na YouTube (k 11.1.1) 598 tis dislike  z celkových 4,2 mil zhlédnutí a brzo bude atakovat žebříček Nejvíce nenáviděná (dislike) videa na YouTube
blizzcon 2018 vliv na akcie Blizzard

Blizzcon 2018 začal 2.11. podívejte se na ten první propad

Proti mobilní hře Diablo Immortal nic nemám a myslím, že úspěch u hráčů mít může. Blizzard však mohl zvolit lepší komunikaci, kdyby vydal hru na mobily současně s uvedení nového Diabla 4 (alespoň loga) nebo Diabla 2 remastered, bylo by to daleko více v klidu. Jenže stávající hráči Diablo série jsou hlavně PC hráči, kteří chtějí PC hru a jsou ochotni platit. Také mě trochu udivuje kompletní předání tvorby Diablo Immortal externí firmě, jako by Blizzard odsunul Diablo sérii na druhou kolej.

Milníky Diablo série a společnosti Blizzard

Blizzard_Entertainment_Logo.svgPro zajímavost se podívejte na to, jak šel čas s Diablo sérií a samotnou společností Blizzard.

 • 1996 – Vydáno Diablo, prodáno více jak 2,6 mil kopií.
 • 1997 – Vydáno rozšíření Diablo: Hellfire. Vytvořen společností Sierra On-Line (nyní známou jako Sierra Entertainment.
 • 2000 – Vydáno Diablo II, prodáno více jak 17 mil kopií hry.
 • 2001 – Vydáno rozšíření Diablo II: Lord of Destruction.
 • 2003 – Díky sporům s Vendi Games (toho času majitel Blizzard) odchází 30 lidí z týmu Blizzard North, které stojí z velké části za úspěchem Diablo I a Diablo II. Část jich zakládá Flagship Studios, které následně vydá hru Hellgate: London, ktreá je některými hráči považována za nástupce Diabla II.
 • 2008 – Majitel Blizzardu Vivendi Games oznámil spojení s Activision a vzniká holdingová společnost Activision Blizzard. Majoritní podíl akcií (52 procent) ve firmě drží Vivendi.
 • 2012 – Vydáno Diablo III, s neuvěřitelným prodejem více jak 30 mil. kopií.
 • 2013 – Activision Blizzard vykupuje akcie od Vivendy a je nově samostatná firma z větší části v rukou veřejných akcionářů.
 • 2014 – Blizzard ruší aukční dům (mikro-transakce ve hře) pro prodej a nákup věcí z Diabla III za skutečné i herní peníze.
 • 2016 – (zatím) poslední vydání aktualizace Diabla II – Diablo II v1.14b Patch, což ukazuje na velkou popularitu hry i šestnáct let po vydání Diabla II
 • 2017 – Vydáno rozšíření Diablo III: Rise of the Necromancer.
 • 2018 – Oznámení o mobilní hře Diablo: Immortal, bez konkrétního data vydání.

Já osobně bych si velmi rád po letech zahrál Diablo II remastered v lepší grafice. Systém vývoje postavy (skillů) je podle mě v Diablo II propracovanější. Musíte promyslet strategii, jak budete hrát a podle toho dávat body do různých skillů. Diablo III naopak uvolňuje skilly podle úrovně postavy, bez možnosti vylepšení daného skillu. Také už v Diablo III zrušily synergie mezi skilly, které pomáhaly se strategií postavy.

 

Author: Radek

Fanoušek WordPressu, se zájmem o dění okolo internetu a přírody.

Share This Post On

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru nových článků!

Přihlašte se o odběru a budete dostávat informace o nových článcích emailem.

Hotovo, děkuji za přihlášení.

Share This