Luis Royo

 

Luis Royo se narodil v roce 1954 ve Španělsku, malém městě Olalla. Brzy poté se přestěhoval s rodinou do Zaragozy, kde chodil do školy, v kde jeho zážitcích poprvé ovlivnili jeho tvorbu – malování, Jak sedí ve škole a sleduje, jak jejich učitel maluje. Díky jeho praktické stránce osobnosti, kterou získal od jeho rodiny, začal studovat technické kreslení. Brzy poznal, že ho geometrické tvary tolik nelákají a začal studovat malířství, dekoraci a design interiérů na průmyslové škole a uměleckoprůmyslové škole najednou. Kombinoval tak dvě různá odvětví design interiéru a dekorační studio a to všechno v letech 1970 a 1971.

Už ale během této činnosti začal malovat, kdy v roce 1968 vytvořil jeho první velký formát se sociálními tématy. V roce 1979 když objevil kouzlo komiksů jako je Enki Bilal, a Moebius, začal kreslit fantazy a následně vystavil své díla na Angoulême komiksovém veletrhu v roce 1980.

V roce 1979 opustil jeho práci v designérském studiu a začal se věnovat výhradně komiksům. Velkým milníkem v jeho životě bylo setkání s Rafael Martínez v Zaragoze na komiks veletrhu. Tehdy byl pověřen vytvořit pět ilustrací pro Norma Editorial což nastartovalo jeho profesionální spolupráci, která trvá až do dnes. Následujících letech začal publikovat jeho kresby mezinárodně, a měli o ně zájem vydavatelství jako je Tor Books, Berkley Books, Avon, Warner Books, Batman knihy a další.
Americké časopisy, jako Heavy Metal a National Lampoon se začali obracet na Luise Royo pro vytvoření ilustrace na přední stránku časopisu, také evropské časopisy jako Cimoc, Comic Art, Ere comprimé Total Metal se něj obraceli se stejnou prosbou. Nicméně, jeho práce není omezena jen na obálky časopisů, jak byl také požádán, aby vytvořil obaly na videa a počítačové hry.

V roce 1985, kdy pracoval jako ilustrátor, publikoval v Rambla a o rok později v Ikusager Ediciones zveřejnil experimentální komiks DESFASE. Od roku 1990 kdy začal být uznávaný pro jeho kresby a ilustrace rozšířil produkci vlastních děl. A mnoho jeho děl bylo a je kupováno médii po celém světě.

V roce 1992, následoval radu muže, který ho před lety objevil jako ilustrátora, vydal vynikající dílo / Album:  ŽENY – album, které spojilo dohromady jeho nejlepší ilustrace do toho dne. S touto knihou dosáhl celosvětového úspěchu a ukázal se jeho talent na kreslení žen.

Oficiální stránky Luis Royo: http://www.luisroyo.com

Malby od Luis Royo vyhledané pomocí Google obrázky: Luis Royo (větší než 1024 x 768)

Plakáty a tričky Luis Royo k zakoupení: www.normacomics.com

Author: Radek

Fanoušek WordPressu, se zájmem o dění okolo internetu a přírody.

Share This Post On

1 Comment

  1. Jo jo, Luis Royo je borec. Jeho ilustrace zdobí například i moji oblíbenou knihu od J. Kulhánka – Noční klub.

    Post a Reply

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru nových článků!

Přihlašte se o odběru a budete dostávat informace o nových článcích emailem.

Hotovo, děkuji za přihlášení.

Share This