K9 Web Protection – free web filter

Nedávno jsem dostal tip na bezplatný webfiltering program, jež může sloužit i jako rodičovská ochrana. Jedná s o produkt od společnosti BlueCoat, která je lídrem na trhu v oblasti bezpečnosti a optimalizace (ProxySG či MACH5). Jedná se vlastně o derivaci WebFiltreru používaného na Proxy řešení ProxySG, kde tento filter stojí 10USD /user. Tento webfilter funguje na principu, že si klient SW pinkne na server, či je daný web OK. Toto dokáže filtrovat hlavně stránky s podvodným přesměrováním (např. aféra s falešným přihlášením do České Spořitelny, kde hacker získá Váš login a heslo) či na stránkách je nebezpečný kód či vir (např. activex, javascript atd.)
Díky rozsáhlé síti uživatelů cca 55mil, se po incidentu prvního uživatele v této síti u ostatních zablokuje daný web max. do 20 minut. To má v dnešní době velkou výhodu, protože podvodné stránky často mají životnost jeden den.Konkurenční řešení jako antivirus či antispyware takový web zakáží, ale do Vašeho SW se dostane až druhý den ráno, při aktualizaci kdy už velké procento takových podvodných webů je ukončeno. Společnost BlueCoat se tímto snaží detekovat a filtrovat méně používané weby, které jsou obecně největší hrozbou tzv.“ocas“.

Takže proč společnost BlueCoat vytvořila tento program, když její řešení, lídr na trhu s Proxy, stojí stovky tisíc až milióny? Odpověď je jednoduchá, tvůrci dávají program zadarmo pro domácí využití protože potřebují vybudovat velkou sít uživatelů (ta současná má 54 miliónů firemních + 1 mil domácích free uživatelů), aby se obsáhl co největší část internetu, kdy první uživatel, který na takový web narazí, vytvoří alert pro ostatní uživatele, kteří si pinkají na server nebo aktualizují svůj seznam. Společnost si tím vlastně vylepšuje úspěšnost při filtrování špatných webů, hlavně pro firemní řešení, kde webfilter je jen jednou z cca deseti důležitých funkcí.
[ad#adsense-do-textu]

Návod na instalaci najdete zde.
http://www.emag.cz/umoznete-detem-bezpecne-brouzdani-k9-web-protection-/

Oficiální web K9 Web Protection
http://www1.k9webprotection.com/getk9/index.php

Web společnosti BlueCoat
http://www.bluecoat.com/

Author: Radek

Fanoušek WordPressu, se zájmem o dění okolo internetu a přírody.

Share This Post On

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru nových článků!

Přihlašte se o odběru a budete dostávat informace o nových článcích emailem.

Hotovo, děkuji za přihlášení.

Share This