Internet a Sony Ericsson K790i

Pred necelým týdnem jsem si aktivoval internet na mém mobilním telefonu Sony Ericsson K790i. Zvolil jsem si 50MB k mému tarifu a jsem zvědavý jestli to bude doručovat a vyhovovat.

Již jsem během týdne vyzkoušel několik aplikací a nyni vám přinést krátké shrnutí.
První zkušenosti mám z prohlížečem který je součástí mobilu a nevim jak jse jmenuje. Tento prohlížeč je na zákaládní použití dostatečný, dají se vypnout obrázky, zvuky, animace i cookies. Ale pri vypnutí obrázků se webová stránka trochu rozhodi a to působí nic moc. Taky veškeré funkce jsou čistě základní.
Co mě chybělo v prohlížeči byla čtečka RSS, ta ale je součástí mobilu v sms části. Nevim proč se nalézá čtečka zde ale budiž. Čtečka je propojená s prohlížečem právě na RSS linky. Kdy se objeví nad menu znáček RSS, pokud na navštívené stránce je RSS link a vy můžete v menu přidat zdroj do čtečky. Problém u integrované čtečky je ale ve dvou věcech; první je špatná čeština u některých stránek, možná spíše neznalá čtečka českou verzi písma. Prostě klasický problém s háčky a čárky. Za druhé a o to horší je to, že čtečka tedy prohlížeč nepřečetl některé RSS linky které pak nesli zařadit do čtečky a to mě vadilo.
[ad#adsense-do-textu] Tyto dva problémy od vedly k instalaci a použití opery mini. Měl jsem staženou starší verzi / instalaci v mobilu a po nahrání sama nabídla aktualizaci. Opera je oproti základnímu prohlížeči opravdu dobrá a propracovaná. Například čtečka RSS, ktera přečte vše a česky. Dále samotný prohlížeč funguje na principu, že stáhne stránku a pak ji zmenší. Vy si vyberete část, kterou chcete a ta se automaticky zvětší. Dále při vypnutí obrázků, se misto obrázku načte jednobarevný obdélník a stránka drží původní tvar.

Další občas využívaný program je IM+ for Skype. Po zadání loginu se Skype připojil a ja jsem chatoval s několika lidmi najednou. Volani jsem nezkoušel. Jiný výborný prográmek je Gmail aplikace, která mě zpřístupní můj google mail na mobilu. Nečekejte ale zázraky jako štítky, chat atd. Přesto jsem spokojen, aplikace otevře fotky i .doc. Rád bych dodal, že tento článek jsem zkušebně napsal a publikoval přes mobil. Pomohla od k tomu T9, ale text píšu stejně jako dlouhou sms. Bohužel tu nefunguje automatické ukládání a ja již dvakrát musel část článku psát znovu. Na konec bych rád dodal, ze spojení mobilního telefonu a RSS čtečky je dobrá kombinace. Také přístup k mailu se hodí, pokud nemůžete použít normální pc.

Author: Radek

Fanoušek WordPressu, se zájmem o dění okolo internetu a přírody.

Share This Post On

Trackbacks/Pingbacks

  1. BlackBerry 8310 | Bigdrobek - [...] popíši co se mě na telefonu líbí a co ne. Ještě dodám, že telefon porovnávám s Sony Ericsson K790i…

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru nových článků!

Přihlašte se o odběru a budete dostávat informace o nových článcích emailem.

Hotovo, děkuji za přihlášení.

Share This