GMAIL

Před cca dvěma lety jsem po velkým výpadku Seznamu přešel s mailem ke Googlu. Účet na Gmailu s sebou nese dalších několik služeb od Googlu a tak se postupem času u mě stal takovou centrálou.

První rozdíl který mě hned po přechodu přišel na oči je uspořádání mailu. Na seznamu jsem si některé maily třídil do složek, na Gmailu si je třídíte pomocí štítků. Princip je nakonec téměř stejný, akorát netvoříte další a další složky, ale maily dáte archivovat aby Vám zmizeli z doručené pošty a pak je již jednoduše najdete pomocí štítků nebo hledání v mailech, které je také kvalitní.

Správa ostatních mailových účtů. Zde jsou dvě hlavní nastavení; první je že můžete po ověření posílat maily z Gmailu jménem druhého mailu třeba na seznamu nebo firemního. Daslí je aktivní pop stahování mailů y až pěti mailových účtů do Gmailu. Takže si takto pořešíte předchozí mail od kterého odejdete.

Spam filtr je opravdu kvalitní, funguje podle mého odhadu až na 95 procent, výboré filtrování spamu z internetu.

Trn z paty mě vytrhnula aplikace Picassa a její webové úložiště s 1GB prostoru pro fotky gratis. V aplikaci Picassa si fotky jednoduše upravím pomocí tlačítka „zkusím štěstí„. Pak už jen propojím tuto desktop aplikaci s webovým kontem, zvolím velikost fotek, jestli chci mít fotky veřejně dostupné či ne a pak spůstím nahrávání na web.

Další dvě výhody, které občas využívám je CHAT a Rychlé odkazy. Chat lze díky podpoře AIM propojit s ICQ, tedy můžete mít ICQ přímo v Gmailu. Toto řešení obešlo ve firmě, kde pracuje kámoš, docela přísnou bezpečnostní politiku, kde mají všechny takové komunikátory zakázané. Stačí se zalogovat a nechat otevřenou jednu záložku v prohlížeči s Gmailem. Rychlé odkazy pak používám na maily, které potřebuji často otvírat. Například hesla, důležitý mail atd.

Kalendář od Googlu je odlišný od ostatních tím, že si sem můžete importovat různé jiné kalendáře, počínaje kalendářem Vašeho kamaráda, kalendářem s fazeni měsíce a mraky dalšími kalendáři volně dostupnými na netu. Následně u upomínky si můžete nastanit upomínání pomocí mailu nebo SMS. Speciálně to upozornění pomocí SMS je dobrá záležitost.

Blog od Googlu je další dobrá záležitost, kterou jsem si odzkoušel zde http://australia-big.blogspot.com/ tento log je neustále vyvíjen a jsou tam přidávané nové a nové doplňky. Vše zdarma. Existují mračna free šablon pro blogger…..

Alerts – jedná se o méně důležitou službu, ale občas něco přinese. Chcete hlídat na netu, jisté fráze či jména? Co o nich ostatní píšou? Otevřete Google Alerts, zadejte jméno např. Vaší netové přezdívky, jména Všech Vašich šéfů, rodina atd. Pak Vám bude chodit týdenní přehled s tím co Google našel na Webu nevo např ve zprávách, záleží jak to nastavíte.

Dokumenty od Googlu mě poslední dobou hodili hchybu, ale vypadá to, že chyba je u mě v prohlížeči a ne na netu. Každopádně super věc, tato aplikace donutila Microsoft reagovat a přislíbit stejnou veryi MS Office jako on-line aplikace, která není potřeba instaovat, aktualizovat, starat se o to kde máte uložená data atd.

iGoogle je spojený s Vaším účtem u Googlu tedy mailem také, ze začátku jsem ho chvilku používal, ale dlouho používám pro tuto službu Seznam, kde mám na první stránce nastavených asi cca 30 serverů jako RSS. Zde si můžete nastavit různé články či aplikace k dennímu použití na jednu stránku. Například zprávz v RSS, počasí atd.

Page Creator jsem zkoušel jen chvíli, zaregisroval jsem si doménu za 10 dolarů na rok a zkusil vztvořit stránky. ZA nějaký den jsem však přešen na jiný systém tvorby webu… tak zkušenosti minimální….

Další tři aplikace AdSense Analytics Nástroj pro optimalizaci webových stránek využijí lidé, kterí mají svůj web nebo se o něj starají. AdSense je reklamní systém PPC (placeno za klik), kod který dáte do vašeho webu a pak se hrnou peníze. Analytics je kód, který po vložení do wašeho webu zbírá mnoho informací o návštěvnosti vašich stránek. Nástroj pro optimalizaci webových stránek slouží pro práci s vaším webem, vychytáním chyb, mnoho nastavení a přeledů, důležitý nástroj pro webastery. Na posledz jsem ykuil vzužít AdWords, což je koupě reklamy v reklamním systému Google nebo při vzhledávání frází atd. 

Tak to jsou zhruba všechny aplikace, které vjsem využíval, tedy vetšinu z nich pořád aktivně využívám. Posudte sami, služby, nikoho nenutím do Googlu, mě však vyhovuje.

Author: Radek

Fanoušek WordPressu, se zájmem o dění okolo internetu a přírody.

Share This Post On

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru nových článků!

Přihlašte se o odběru a budete dostávat informace o nových článcích emailem.

Hotovo, děkuji za přihlášení.

Share This