Gmail: Prioritní pošta aneb chytrá prioritizace příchozích emailů

Gmail zprovoznil zajímavou funkci ohledně příchozích emailů – Prioritní pošta. Pro uživatele Gmailu, kteří používají Gmail jako hlavní email pro více účtů – mají přesměrovanou poštu na Gmail, nebo je pomocí SMTP stahují do Gmailu a následně si aktivovali možnost odesílat emaily jménem dané adresy, je tohle vinikající nástroj.

 

Máte hned několik možností jak číst / tříděné emaily: Vlevo máte možnost volby „Doporučená pošta“ – čímž se přepnete do starého rozhraní, kde se nic netřídí. Nebo hned nad tím je „Prioritní pošta“ čímž se přepnete do módu, kde se pošta třídí dlůe priorit (viz obrázek vlevo.)

Přepnuti na Prioritní poštu jako na obrázku máte tři možnosti, jak třídit poštu:

  1. Důležitá a nepřečtená (důležité emaily)
  2. S hvězdičkou (emaily ke kterým se chcete později vrátit)
  3. Vše ostatní (ostatní méně důležité emaily)

Gmail se inteligentně učí jaká pošta je pro Vás důležitá na základě přečtení zprávy a dalších faktorů, popřípadě sami můžete manuálně nastavit jestli je nebo není email prioritní. K tomu přibyla v liště další dvě tlačítka (viz obrázek níže).

 

Tohle vidím jako dobrý nápad, dříve často mě totiž označení hvězdičkou nestačilo nebo ho používám na emaily, které přesto že jsou archivované tak chci rychle dohledat. Spíše ale dnes využívám štítky na třídění archivované pošty – v doručené složce si nechávám akorát nevyřízené emaily. Emaily ke kterým jsem se chtěl později vrátit jsem přepínal zpět jako nepřečtené.  podívám li se na to z jiného hlediska díky tomuto získáte možnost třídit emaily dle tří priorit.

Teď už nedočkavostí očekávám v Gmailu vylepšení úkolů, schůzek a synchronizace s Outlookem a mobilem.

Author: Radek

Fanoušek WordPressu, se zájmem o dění okolo internetu a přírody.

Share This Post On

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru nových článků!

Přihlašte se o odběru a budete dostávat informace o nových článcích emailem.

Hotovo, děkuji za přihlášení.

Share This