George Soros

George Soros v roce 1992 spekuloval na oslabení libry, předpokládal že libru drží politická vůle britské vlády. Soros proto začal spekulovat na pokles britské měny a začal jí ve velkém prodávat. Bank of England se snažila devalvaci zabránit nakupováním liber, nakonec ale prohrála a Soros vydělal jednu miliardu dolarů.

George_SorosGeorge Soros, původním jménem Schwartz György, se narodil v Budapešti v roce 1930. V roce 1946 opustil Maďarsko a v roce 1947 odešel do Velké Británie studovat na London School of Economics. V roce 1956 odešel do NY v USA, kde pracoval do roku 1963 jako analytik pro Wertheim & Co. a arbitrage trader pro F. M. Mayer. Během této doby formuloval na základě myšlenek Karla Poppera svoji teorii reflexivity vysvětlující vztah mezi myšlením a realitou, díky níž – mimo jiné – předvídá vznik finančních bublin. Teorii reflexivity aplikoval na své investování a v roce 1973 založil investiční fond, z něhož později vznikl Quantum Fund, jeden z nejúspěšnějších investičních fondů vůbec. Quantum Fund založil spolu s Jimem Rogersem v roce 1970 a během deseti let se jim navrátilo přes 4000 % vkladu, což je základem Sorosova bohatství. V současnosti je Soros prezidentem a předsedou soukromé investiční společnosti Soros Fund Management LLC.

Soros je také známý filantrop,  podporuje organizaci Transparency International, založil Středoevropské univerzity (významná univerzita, sídlí v Budapešti), podporuje demokracii například založil Open Society Institute, založil i nadaci Soros Foundation mezi ně patří i  Nadace Open Society Fund Praha (Nadace OSF Praha) v Česku.

Zdroje informací:

10 největších obchodů v historii

 1. Jesse Lauriston Livermore
 2. John Paulson
 3. John Templeton
 4. George Soros
 5. Paul Tudor Jones
 6. Andrew Hall
 7. David Tepper
 8. Jim Chanos
 9. Jim Rogers
 10. Louis Bacon

Author: Radek

Fanoušek WordPressu, se zájmem o dění okolo internetu a přírody.

Share This Post On

Trackbacks/Pingbacks

 1. Sir John Marks Templeton - [...] George Soros [...]
 2. Jesse Lauriston Livermore - [...] George Soros [...]

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru nových článků!

Přihlašte se o odběru a budete dostávat informace o nových článcích emailem.

Hotovo, děkuji za přihlášení.

Share This