Den otevřených dveří Wedos 2013

Ve čtvrtek a v pátek proběhla akce Den otevřených dveří Wedos 2013 (DOD). Jednalo se o zajímavou formu dne otevřených dveří, protože byl vytvořen program přednášek od zajímavých lidí. Jelikož to bylo na dva dny tak byla možnost přespat a večer se s těmi lidmi seznámit 🙂 a v poslední řadě se také dozvědět zajímavé informace a tipy. Zde je pár bodů, které mě na Wedosu zaujaly.

Jak Grill k Wedosu přišel

Během DOD jsem se dozvěděl celý příběh „Jak Grill k Wedosu přišel„. Josef Grill rozjel webhostingový a doménový business FORPSI, který prodal v roce 2011. Poté měl své vlastní aktivity a sídlil v budově TO2, která mu po nějakém čase řekla, že budovu prodávají a že ať se vystěhují nebo ať jí koupí. Tak pan Grill koupil budovu, kde byl ve sklepě kryt civilní ochrany a nahoře kanceláře. Budova je na páteřní optické síti TO2 a vedle hlavní elektrické rozvodny v kraji. Takže ideální podmínky pro vlastní datacentrum.

Technologie

Velmi mě zaujalo jakým způsobem mají řešené technologie – vize Wedosu jak to dělají. Po delším výběru zvolili servery a úložiště od Fujitsu a používají pořád stejné servery, konfiguraci i úložiště. Dokážou díky tomu dobře nastavit a využít servery na maximum.

S tím souvisí zajímavost, že Wedos má ve své nabídce webhosting a VPS. Dedikované servery má sice v nabídce, ale již delší dobu nejsou skladem. Serverhosting nebo pronájem racku zde nehledejte.

Úspora energií

Ve Wedosu dbají na nízkou energetickou náročnost. Díky tomu že jsou ve vlastních prostorech se mohou na toto zaměřit. Prvním prvkem kterým šetří energie jsou již zmíněné servery Fujitsu, které jsou velmi úsporné na spotřebu. Druhým prvkem je Freecooling tedy technologie chlazení venkovním vzduchem, dod-wedos-chlezeni-olejemdíky tomu můžou mít vypnutou klasickou klimatizaci po většinu dní v roce. Freecooling je výrazně méně náročný na energii než klasická klimatizace. PUE datacentra je vynikajících 1.17!

Velmi zajímavá byla ukázka chlazení olejem, které Wedos testuje. Na fotce lze vidět server, který je chlazený olejem podobně jako transformátory.

Prezentace

Jak jsem se zmínil na začátku velmi zajímavé byly prezentace. Seznam všech přednášek a jejich videa najdete přehledné zde: http://dod.wedos.com/videa/

Author: Radek

Fanoušek WordPressu, se zájmem o dění okolo internetu a přírody.

Share This Post On

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru nových článků!

Přihlašte se o odběru a budete dostávat informace o nových článcích emailem.

Hotovo, děkuji za přihlášení.

Share This