Citáty

1. Citat

Řekni, co budeš říkat;
řekni to;
řekni, co jsi řekl.
(poucka pro recniky ze stareko Recka)
Poucka zduraznuje, ze pri prezentaci nejdrive reknete o cem budete mluvit, pak to popiste ci o tom mluvte, nakonec zopakujte o cem jste mluvili. Cilem teto poucky je aby si obecenstvo zapamatovalo o cem byla dana rec ci prezentace (nazor Bigdrobka).

Tell your audience what you're going to tell them;
Tell them;
Then tell them what you told them.

 

2. Citat

„My se stavame tim o cem premyslime“

Earl Nightingale, Nejobycejnejsi tajemstvi (The strangest secret)

“We become what we think about.”
Earl Nightingale cituje jiz davno objevenou pravdu, ze staci mit svuj cil, myslet na nej, a on se zacne postupne „joko by“ sam realizovat.

3. Citat

„Kostky jsou vrženy!“

„ALEA IACTA SUNT“
(Stručné označení stavu či situace, kdy je už rozhodnuto, kdy nelze couvnout, vzít rozhodnutí zpět.)

Autor: G.J.Caesar – V situaci, když jeho legie překročila Rubikon, řekl, vědom si vážnosti svého rozhodnutí, ono slavné: „ALEA IACTA SUNT “ neboli „ Kostky jsou vrženy!“

4. Citat

„Kdo nic nedělá, nic nezkazí.“
Stare porekadlo

Mnhokrate zminovane porekadlo ma dnes dvoji smysl pozitivni a negativni. Puvodne to pravdepodobne znamenalo neco jako „bud aktivni, jinak nic nedokazes“ dnes se to bohuzel pouziva take v negativnim smyslu „radeji nedelej nic a pak nic nepokazis“.

5. Citat

„Přišel jsem, uviděl jsem, zvítězil jsem“
Julius Caesar roku 47 pred Kirstem

Latinsky:“Vēnī, vīdī, vīcī“; Anglicky:“I came, I saw, I conquered.“

Cesar pouzil tuto vetu jako zpravu pro Rimsky senat popisujici jeho cerstve vitezstvi nad Pharnaces II of Pontus v bitve o Zile, v Tokat meste docasne drzene Turky. Cesar pouzil tento citat aby zduraznil jeho jasne vytezstvi a velkou silu armady. Alternetivne muze citat znamenat opovrzeni aristokratickym senatem, tradicne reprezentujici tu nejsilnejsi skupinu v Republice Rim.

6. Citat

„Kde není rovnosti, přátelství nemá trvání.“
Platón (427 př.n.l – 347 př.n.l)

Tato jednoduchá citace crší velkou silou. Není potřeba nic vysvětlovat

7. Citat

„Každý, kdo se přestane učit, je starý, ať je mu 20 nebo 80. Každý, kdo se stále učí, zůstává mladý. Je nejlepší v životě zůstat mladý. .“

Anglicky:“Anyone who stops learning is old, whether at 20 or 80. Anyone who keeps learning stays young.“

Henry Ford (30. července 1863 – 7. dubna 1947) byl americký podnikatel, průkopník automobilového průmyslu.

Tento citát potvrzuje, že nejen v dnešní době platí, že člověk, který zůstává studovat tak přesto že může být stár věkem tak je mladý duchem.

8. Citat

„Lidé, kteří mají cíl, uspějí, protože vědí, kam směřují.“

Anglicky:“People with goals succeed because they know where they're going.

Earl Nightingale (1921 – 1989) byl americký spisovatel a motivující mluvčí, který byl průkopníkem průmyslu motivijícího k osobnímu růstu.

Tento citát připomíná, že pokud máme v životě cíle, kteých chceme dosáhnout, uspějeme daleko snáze, než někdo kdo bloudí bez jakéhokoli cíle.

9. Citat

„Sebedůvěra je prvním tajemstvím úspěchu.“

Anglicky:“Self-trust is the first secret of success“.

Ralph Waldo Emerson (1803 – 1882) byl americký unitářský duchovní, esejista, básník a filosof. Byl vůdčí postavou hnutí „transcendentalistů“, americké verze romantismu se zvláště blízkým vztahem k přírodě.

V každé lepší knížce pro obchodníky čí management a podobně se první kapitoly věnují zvednutí sebevědomí. To platí nejen pro obchodníky a manažery, ale pro všechny. Věřte si, a to bude Váš první krok k Vaším snům.

10. Citat

„Příroda je neúprosná a nepodplatitelná. Je jí jedno, zda je lidem srozumitelný či nepochopitelný smysl jejího konání.“

Anglicky:“Nature is relentless and unchangeable, and it is indifferent as to whether its hidden reasons and actions are understandable to man or not“.

Galileo Galilei (1564 – 1642) byl toskánský astronom, filosof a fyzik těsně spjatý s vědeckou revolucí. Mezi jeho úspěchy řadíme vylepšení dalekohledu, rozmanitá astronomická pozorování, první z Newtonových zákonů pohybu a účinnou podporu Koperníka.

11. Citat

„Lidé mohou změnit svůj život změnou svých myšlenkových postojů.“

William Blake (1757 – 1827) byl slavný básník, esejista a malíř. Vynalezl vlastní formu tisku pro jeho básně, kterou nazval „iluminovaný tisk“.Význam Blakea jako jedné z nejvýznamnějších osobností romantismu ocenilo až 20. století. V jeho díle se prolíná tvorba básníka, mystika a visionáře s tvorbou malíře a především kreslíře a grafika.

12. Citat

„Až vymřou včely, lidstvo je přežije o čtyři roky. Bez opylení nebude úroda, zvířata pojdou hlady a lidé s nimi “

Autor: Albert Einstein

Přihlašte se k odběru nových článků!

Přihlašte se o odběru a budete dostávat informace o nových článcích emailem.

Hotovo, děkuji za přihlášení.

Share This