Bezplatná ochrana počítače – free firewall a free antivirus

Delší dobu jsem přemýšlel jak zadarmo ochránit svůj počítač. Chtěl jsem hlavně instalovat bezplatný antivirový program a bezplatný firewall, jelikož si myslím, že by oba dva programy měl mít každý počítač.

Free antivir – bezplatný antivirový program
Již delší dobu jsem testoval AVG8, ale ten je na můj stařičký počítač náročný, tak jsem zvolil Avast, který jsem stáhnul, nainstaloval, zaregistroval a aktivoval. Avast je zdarma (pro domácí využití) a česky. Také mě ho doporučil kamarád. Recenze od uživatelů najdete zde.

Free firewall – bezplatná ohnivá zeď
Delší dobu jsem spoléhal, že firewall je tak nějak součástí antivirových balíčků (nepočítám ten windowsácký). Jenže nedávno po problémech jsem to komunikoval s pár lidmi a firewall by prý prostě neměl chybět. Tak jsem přečetl pár testů a nakonec na základě jejich výsledků zvolil Comodo Personal Firewall 3, který je sice anglicky ale je zcela zadarmo. Nainstaloval a pustil. Článek o tomto firewallu čtěte na Maxiorlovi.

[ad#adsense-do-textu]

Spybot – Search & Destroy 1.6
Tento program nedokáži přesně někam zařadit, ale využívám ho již delší dobu. Spybot S&D má dvě funkce. Ta hlavní a nejznámější prohledá váš počítač na přítomnost škodlivých spyware, malware, adware, trójské koně, a mnoho dalšího. Tato funkce není aktivní a program je potřeba spustit, což je jistě zajímavé. Druhá součást Vám hlídá změny v registrech.

Na závěr bych rád dodal, že každý počítač by dnes měl mít antivirový program a firewall.

Author: Radek

Fanoušek WordPressu, se zájmem o dění okolo internetu a přírody.

Share This Post On

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlašte se k odběru nových článků!

Přihlašte se o odběru a budete dostávat informace o nových článcích emailem.

Hotovo, děkuji za přihlášení.

Share This